zajęcia artystyczne (muzyczno-plastyczno-teatralne)


Zajęcia dla dzieci » dzieci szkolne  » zajęcia artystyczne (muzyczno-plastyczno-teatralne)

Edukacja przez sztukę pobudza wyobraźnię, fantazję, wrażliwość na barwę, kształt, skłania do własnych działań plastycznych, rozwija inteligencję i wrażliwość emocjonalną. Sztuka ponad wszystko daje dziecku radość i przynosi odprężenie.

W trakcie zajęć uczestnicy: mają okazję dowiedzieć się z jakich elementów składa się spektakl teatralny, co potrzebne jest do realizacji najprostszego dzieła scenicznego, tworzą własne przedstawienie, rozwijają swoją wyobraźnię, a także uczą się technik teatralnych: poprawnej wymowy, ruchu scenicznego, animacji lalek, gry maską itp. Mają okazję samodzielnie zaprojektować i wykonać wszystkie wykorzystywane w spektaklu rekwizyty, lalki, dekoracje.

Dzieci bawią się muzyką. Poznają za pośrednictwem zabawy podstawowe pojęcia muzyczne, doskonalą swój najcenniejszy instrument, jakim jest ich własny głos, rozwijają umiejętność samodzielnego tworzenia muzyki i  muzycznej improwizacji, poznają różnorodność muzyczną. Na zajęciach uczymy się koordynacji ciała z muzyką, pracy w grupie, kreatywności, rozwijana jest wyobraźnia i zmysł słuchania. Nadrzędnym celem zajęć jest sprawienie, by dzieci pokochały muzykę, by obcowanie z nią sprawiało im radość i by czerpały z tego jak najwięcej satysfakcji.

Zajęcia kończą się występem przed publicznością, co sprawia, że uczestnicy nabierają śmiałości i pewności siebie.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com